Рилски спортист заличи пасив от 12 точки и отстрани Академик Бултекс 99

Тимът от Самоков на финал за Купата

Рилски спортист се класира за финала на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Самоковици загубиха първия мач като домакин на "Академик Бултекс 99" с 12 точки разлика - 86:98, но изиграха страхотен двубой в Пловдив и спечелиха с 13 точки - 83:70 точки.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха със серия от 6:0 и спечелиха първата част с 24:17.

Отличното представяне на баскетболистите от Самоков продължи и през вторите десет минути, в които самоковци успяха напълно да заличат пасива си от първия мач, а почивка дойде при резултат 50:36.

След паузата домакините от "Бултекс" подобриха играта си и успяха да намалят изоставането си до 7 точки.

В последните десет минути драмата в зала "Сила" беше пълна. Първо домакините намалиха пасива си до само 4 точки, след което самоковци заиграха ва банк и това се оказа печелившо, защото "Рилски спортист" спечели с 20:14, а с това стигна до крайната победа.

Страхотен мач за победата на самоковци изигра Еван Равънел, който завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки, 6 от които в последната минута на мача, и 10 борби. Дерек Райт отбеляза 15 точки, капитанът Йордан Бозов вкара 14 точки, Златин Георгиев - 13 точки, а със 7 точки двубоя приключи Шелдън Джетър.

За домакините от Пловдив Никола Маравич вкара 15 точки, Мартин Дурчев записа 14 точки, а 13 точки отбеляза Айзея Юмипиг.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)