Реферът на финала в Ротердам обвинил Гришо в симулация (ВИДЕО)

Деймън Димусои се усъмни, че българинът се е предал срещу Федерер

Григор Димитров загуби финала на турнира в Ротердам от сериите 500, след като отстъпи с 2:0 сета (6:2; 6:2) срещу световния номер 1 Роджър Федерер.

Швейцарецът спечели титлата за по-малко от час, а по време на целия двубой си личеше, че българският тенисист не играе на максималните си възможности. Камери на корта хванаха интересен момент в средата на втория сет, след като Григор вече изоставаше с нов пробив.

По време на една от почивките реферът на стола Деймън Димусои е разменил няколко думи с Димитров, в които е споменал, че българинът може би симулира и вече не играе мотивирано в мача. От своя страна Гришо отвърна на съдията с: "I'm not tanking, trust me", което може да се преведе  като "Не съм се предал, повярвай ми!".