САЩ разгроми Словакия и стигна 1/4-финалите в ПьонгЧанг

Голаджия изравни рекорда на баща си на олимпиада

САЩ разгроми Словакия с 5:1 и се класира за четвъртфиналите в мъжкия олимпийски турнир по хокей на лед в ПьонгЧанг.

Райън Донато се разписа два пъти, а Трой Тери направи три асистенции. Американците реализираха повече попадения в този двубой в сравнение с всичките си три срещи от груповата фаза на надпреварата.

Джеймс Висневски, Марк Аркобело и Гарет Роу също бяха точни в полза на двукратния олимпийски шампион.

Вратарят Райън Заполски спаси общо 21 удара към вратата на победителите.

Американският отбор побеждава словаците за втори път в турнира в ПьонгЧанг след успеха си с 2:1 в група "В", когато Райън Донато отново се разписа на два пъти.

Петер Черешняк реализира почетния гол в полза на Словакия в края на втория период на двубоя. В рамките на 13 минути в тази част САЩ поведе с 3:0.

Донато изравни постижението на своя баща Тед, който има отбелязани четири гола по време на олимпийския турнир по хокей на лед в Албервил през 1992 година.

36-годишният вратар на словашкия тим Ян Лацо спаси 28 удара.

На четвъртфиналите американците ще играят с бронзовия медалист от Торино 2006 Чехия.

По-късно днес предстои да се изиграят още три двубоя от осминафиналните плейофи в мъжкия турнир по хокей на лед в ПьонгЧанг.