Тимеа Бабош започна с убедителна победа защитата на титлата си в Будапеща

За място на четвъртфиналите унгарката ще срещне друга германка Мона Бартел

Представителката на домакините Тимеа Бабош започна с убедителна победа защитата на титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в зала в унгарската столица Будапеща с награден фонд 250 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Бабош разгроми германката Татяна Мария с 6:1, 6:0 за по-малко от час.

За място на четвъртфиналите унгарката ще срещне друга германка Мона Бартел. Водачката в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) също стартира с успех след 6:3, 6:3 над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Фани Щолар.

Цибулкова навакса ранен дефицит от 1:3, като спечели девет от следващите десет гейма по пътя си към обрата. Във втория кръг тя ще играе срещу белгийката Кирстен Флипкенс, която отстрани румънката Моника Никулеску с 6:3, 7:5.

Поставената под номер 2 Шуай Чжан (Китай) се справи убедително с квалификантката Арина Родионова (Австралия) с 6:3, 6:2 и за място на четвъртфиналите ще играе срещу квалификантката Яна Чепелова (Словакия).

Чепелова елиминира германката Карина Витхьофт с 6:2, 6:2.