8 български боксьори излизат на „Странджа” днес

8 български боксьори излизат на „Странджа” днес

Победителите в днешните срещи си гарантират минимум бронз

8 български състезатели ще изиграят своите мачове в днешния четвърти ден от програмата на 69-ия международен турнир по бокс „Странджа“ в столичната зала „София”. 
 
В следобедната сесия, която започва от 15:00 ч., ще се играят двубоите от женската надпревара. Първа на ринга ще се качи европейската шампионка в кат. до 48 кг от София 2016 Севда Асенова.
 
При дебюта си в тазгодишното издание на турнира тя ще се изправи срещу Роберта Бонати от Италия в повторение на финала на първенството на ЕС през миналата година, завършил с победа за българката. 
 
В кат. до 51 кг Габриела Димитрова ще срещне Лиз Сандебиер от Швеция, която в първия кръг отстрани Венелина Поптолева. 
 
Около 15:45 ч. ще започне мача на европейската и световна шампионка Станимира Петрова, която ще стартира защитата на трофея си от „Странджа“ срещу американката Нефатериа Милър в кат. до 57 кг. И двете не играха в първия кръг за разлика от Деница Елисеева и румънката Ленута Перижок, които вече записаха по един успех и ще определят втората полуфиналистка в тази част на схемата. 
 
Във вечерната сесия при мъжете, която започва в 18 ч., ще имаме 4-има участници. Своите първи мачове в надпреварата ще изиграят Боян Асенов (56 кг) и Радослав Панталеев (91).
 
Най-малкият от братята Асенови ще направи своя дебют при мъжете срещу представителя на Мавриций Луис Майки, а Панталеев ще има за съперник китаеца Жибао Ван.
 
Другите двама наши представите в кат. до 91 кг – Кристиян Димитров и Иван Мечков, ще боксират срещу представители на Бразилия и Иран в последните два мача от вечерната сесия около 20 ч.
 
Всички днешни срещи са от ¼-финалите на турнира и победителите ще си гарантират най-малкото бронзови медали.
 
Билетите за целия ден са по 5 лв. и могат да се закупят на входа на зала „София“.

 

Награждават сумист №1 на България

Церемонията е на 15 декември

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец