Кузманов е четвъртфиналист в Анталия

Българинът не допусна да бъде пробит нито веднъж

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под № 4 Кузманов се наложи 6:1, 6:4 над Омар Джакалоне от Италия за 1 час и 13 минути игра.

Мико поведе с 3:0 и затвори първата част с 6:1 за 25 минути. Във втория сет Кузманов направи пробив в петия гейм за 3:2. До края на мача Димитър не допусна брейк и спечели с 6:4.

Националът на България сервира много стабилно и не допусна да бъде пробит нито веднъж.

Вчера Кузманов победи със 7:5, 4:6, 6:3 Марко Миладинович от Сърбия за 2 часа и 40 минути.

В спор за място на полуфиналите Кузманов ще играе срещу Колин Алтамирано от САЩ. За класирането си на четвъртфинал Мико заработи 2 точки за световната ранглиста.

От началото на годината Кузманов спечели една титла и едно второ място на други турнир в Анталия.