Голям резил за Гришо в Дубай! (ВИДЕО)

117-ият в световната ранглиста Малек Джазири изхвърли хасковлията

Григор Димитров отпадна още след първия си мач от турнира в Дубай, след като загуби от 117-ия в световната ранглиста Малек Джазири.

Българинът, който не изглеждаше напълно здрав, отсъпи неочаквано на играещия с "уайлд кард" Малек Джазири от Тунис с 6:4, 5:7, 4:6на централния корт.

Димитров имаше шанс да пробие още във втория гейм, когато поведе с 40:0, но 117-ият в света съперник се спаси. Постепенно Гришо намери своя ритъм и настрои първия си сервис. Развръзката настана в десетия гейм, когато Джазири предаде сета след две поредни двойни грешки за радост на българите по трибуните.

В седмия гейм на следващата част българинът отрази точка за пробив, след като направи две двойни грешки, но взе подаването си за 4:3. В деветия гейм Димитров отново се вкара в неприятности, като отново записа общо три двойни.

От 15:40 той взе подаването си с ас №11. И при следващото си подаване четвъртият в света допусна точки за пробив и при втората Джазири направи брейк, когато Гришо сбърка волето си.

В следващия гейм Димитров стигна до точка за връщане на пробива, но не успя за много малко да направи уинър, след което тунизиецът изравни частите.

В заключителния сет Григор имаше две поредни точки за пробив за 4:2, но не успя. В следващия гейм след двойна грешка на хасковлията се стигна до 0:40 и той беше пробит на нула.

В деветия гейм Джазири стигна до два мачбол, но Димитров ги отрази. След това тунизиецът сервираше за мача.  Гришо имаше точка за рибрейк, но не успя. После африканецът стигна до мачбол и при ретура топката излезе в аут.