Тодор Скримов е MVP на кръга в Русия

Тодор Скримов е MVP на кръга в Русия

Волейболистът на Нова (Новокуйбишевск) заби 22 точки

Националът Тодор Скримов бе избран за MVP на 25-ия кръг в Суперлигата на Русия. Класацията е на авторитетното издание “Бизнес-Online”.

Българският посрещач за трети път попада в Идиалния отбор на кръга и за втори е избран за MVP от началото на сезона.
 
Волейболистът на Нова (Новокуйбишевск) заби 22 точки (3 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака - 16 точки от 32 атаки, 30% перфектно и 52% позитивно посрещане)  на мача в Самара, в който НОВА победи водения от селекционера на националния отбор на България Пламен Константинов Локомотив (Новосибирск) с 3:1.
 
Успехът бе изключително важен за Скримов и съотборниците му, които с тази победа се изкачиха на 8-о място, което им дава право на участие в плейофите.
 
“След рецидив на контузия в рамото на Тодор Скримов бе дадена триседмична почивка в началото на януари. Главният треньор на Нова Константин Брянский дълго и търпеливо чакаше българския легионер и само епизодично го пускаше в игра в двубоите срещу фаворитите. Когато настъпи часът “Х”, Скримов бе готов. Преди всичко, 28-годишният Скримов посрещаше най-добре от всички играчи на Нова в този мач, а два негови аса още в първата част при 17:17 позволиха на НОВА да спечели първия гейм и да се бори за победата”, коментира “Бизнес-Online”.
 
Легенда на Левски става почетен гражданин на родния си град

Общинският съвет в Брезник реши волейболистът Светослав Гоцев да бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на град Брезник“. Вносител на докладната е кметът на общината Васил Узунов. 

Абонданца: Целта на отбор като нашия е само израстването

Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Марчело Абонданца отказа да сравни тима в момента с този преди 13 години, когато отново води България. Той говори пред медиите преди старта на подготовката за Лигата на нациите.

Баракова смени отбора в Румъния

Българската волейболистка Петя Баракова смени отборите в румънското първенство и днес беше представена като ново попълнение на Динамо (Букурещ), обяви официалната страница на клуба.

Четири български отбора ще участват във европейските турнири

Шампионът Левски влиза в пресявките за Шампионска лига

Бенефисът на Теодор Салпаров ще бъде на 5-ти септември

Един от най-известните български волейболисти Теодор Салпаров ще сложи край на кариерата си със спектакъл бенефис

Български национал сменя Франция с Италия

Гърков преминава в Джой Волей в Серия А2