Монтана се сбогува с Европа със загуба

Монтана се сбогува с Европа със загуба

Пиянго (Анкара) взе чиста победа с 3:0

 Волейболният отбор на Монтана приключи историческия си дебют в европейските клубни турнири на 1/4-финалите на третата по сила надпревара Чалъндж къп. Момчетата на треньора Даниел Пеев паднаха вкъщи от турския Малийе Пиянго (Анкара) с 0:3 (22:25, 16:25, 14:25) в мач-реванш от  1/4-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост".

По този начин след две загуби с по 0:3 гейма монтанчани завършиха своето европейско приключение. То може да бъде определено като много успешно, след като на 1/16-финалите отстраниха израелския Апоел (Кфар Шаба), а след това и гръцкия Фойникас (Сирос), където играе бившият национал Боян Йорданов.Отборът на Малийе пък се класира за полуфиналите на Чалъндж къп. Там турският тим очаква победителя от 1/4-финала между португалския Бенфика (Лисабон) и италианския Будже (Равена).

В първата среща помежду им Равена спечели у дома с 3:1 гейма, а реваншът е утре. В първия мач от полуфиналите на 14 март (сряда) Малийе ще бъде гост, а реваншът ще е седмица по-късно в Турция.Над всички за Монтана бе младежкият национал на Русия Кирил Клец със страхотните 17 точки (3 блока и 54% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех. За тима на Малийе сърбинът Михайло Станкович заби 11 точки за победата. Македонският национал и бивш разпределител на българския Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев пък игра силно цял мач и се отчете с една точка.

 Симеон Николов и Локомотив с втора загуба

Родният национал със само 3 точки

Николай Желязков: Фридрихсхафен е един добър отбор

„Трябва да играем добре, за да спечелим“, каза треньорът на волейболния Левски

FIVB въведе изцяло нови правила натурализирането на волейболисти

Новите регулации ще влязат в сила от февруари догодина

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто

Братя Николови ще играят в Кучина Лубе

Носителят на Купата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) ще разчита на истинско българско дуо през следващия сезон.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха