Тотнъм влезе в тройката след успех над Хъдърсфийлд (РЕЗУЛТАТИ)

Обзор на мачовете от Висшата лига

Тотнъм спечели домакинството си на Хъдърсфийлд с 2:0 в двубой от 29-тия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Маурисио Почетино излязоха на трета позиция в класирането преди двубоя на Ливърпул с Нюкасъл по-късно днес. Две попадения за победителите отбеляза южнокорейският национал Хюнг Мин Сон.

"Шпорите" започнаха срещата по-настървено и още в 17-та минута Хари Кейн стреля опасно, но стражът на "териерите" Йонас Лосл спаси удара. В 27-та минута Кристиян Ериксен имаше сериозна възможност за откриване на резултата, но последва нова намеса на Лосл. Малко след това Деле Али изведе Хюнг Мин Сон и кореецът се разписа за 1:0.

В 54-та минута Кейн центрира към Сон и крилото с глава вкара второ попадение. Четири минути по-късно Ян Вертонгерн се разписа за трети път във вратата на Хъдърсфийлд, но голът беше отменен поради засада. Отново Ериксен и Ерик Ламела създадоха опасни положения, но не успяха да стигнат до ново попълнение.