Валенсия победи у дома Бетис (ВИДЕО)

Родриго реализира първия гол във вратата на гостите от Севиля

Валенсия победи у дома Бетис с 2:0 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион и продължава да диша във врата на Реал (Мадрид). Двата тима са в спор за третата позиция, а „кралският” клуб има аванс от една точка.

Родриго (23) реализира първия гол във вратата на гостите от Севиля след подаване на Гонсало Гуедеш. След почивката пък италианският нападател Симоне Дзадза (47) удвои аванса на „прилепите”, възпозлвайки се от извеждащ пас на Кондогбия. В 57-ата минута Хоакин Санчес шутира от фаул и вратарят Нето се намеси решително.

В 75-ата минута гол на Бетис бе отменен заради фаул в атака срещу вратаря Нето. Гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха от „Местая” без вкаран гол и без точки.

След успеха си Валенсия остава твърдо на четвърта позиция с 53 точки. Бетис е девети с 37 точки.