Марселиньо донесе „златни” точки за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марселиньо донесе „златни” точки за Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол в 80-ата минута даде победата на шампионите в Стара Загора

Лудогорец записа четвърта поредна победа в Първа лига през 2018 година, след като спечели с 1:0 визитата си на Берое.

Преди началото на срещата от XXIV кръг всички на стадиона в Стара Загора запазиха минута мълчание в памет на починалата легенда на домакините Стойко Стойков, който изигра 203 мача за заралии в „А“ група.

Самият двубой пък бе изключително равностоен, като гостите стигнаха до успеха с попадение на Марселиньо в 80-ата минута, реализирал своя седми гол в шест мача срещу този опонент.

Двата тима стартираха предпазливо дуела и започнаха да поглеждат по-смело към вратата на съперника едва след преполовяването на първата част. 

В 28-ата минута Дяков изведе Сисиньо на фланга, който подаде към навлизащия във вратарското поле Кешеру.

Последният обаче не успя да стигне до топката и претендира, че е задържан в пеналта, но в крайна сметка бе отсъдено нарушение в атака на румънеца. 

Три минути по-късно Рубен Бригидо подаде на Мартин Райнов, който стреля и вратарят на гостите се намеси, а топката се отби в гредата.

В самия край на първата част Берое пропусна най-чистата възможност преди почивката, след като Охене проби много добре през центъра.

Той изведе Бригидо сам срещу вратаря, но Ренан излезе, за да скъси ъгъла и успя да спаси сигурен гол.

Точно след изтичането на първия игрови час отново Охене стреля опасно, а после топката рикошира в Пластун и за малко да влезе във вратата, но излезе в корнер.

В 77-ата минута се стигна до грозен момент, тъй като Сисиньо настъпи нарочно падналия на земята Охене, но това убягна от погледа на съдиите.

Малко след това Райнов направи фрапантен пропуск, а в ответната атака Лудогорец нанесе своя удар.

Това се случи в 80-ата минута след един корнер. Игор Пластун свали топката с глава към Марселиньо, който от непосредствена близост откри резултата с глава.

Домакините имаха претенции за засада, но при многократните повторения се видя, че голмайсторът и Иван Бандаловски са на една линия.

Не след дълго гредата спаси домакините.

В 84-ата минута появилият се като резерва Мисиджан, на когото преди дни му се роди дете, стреля от въздуха в наказателното поле, но топката срещна напречния стълб. 

Така в крайна сметка Лудогорец нанесе дебютна загуба на Берое през календарната година и запази стопроцентовата си успеваемост в Първа лига през 2018-а. 

Шампионите остават лидери в класирането с 60 точки, като вече имат с 6 повече от втория ЦСКА, който обаче е с мач по-малко.

Берое запазва четвъртата си позиция с 41 пункта от 24 срещи.

Ясно е къде ще се гледат плейофите на ЦСКА

Телевизията, която излъчва българското първенство и турнира за Купата на България – Диема Спорт, ще предава и двата плейофни двубоя от Лига Европа между ЦСКА и ОФИ Крит, пише „Тема Спорт“.

Боримиров: Хулио знае какво трябва да направи на реванша

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров смята, че всичко ще се реши на реванша в двубоя срещу АЕК Атина, след като първият мач в София завърши без голове.

ЦСКА излиза без капитана в Крит

ЦСКА ще излезе с променена халфова линия за първия мач от плейофите в Лига Европа срещу ОФИ Крит

Англичани гледаха Вуцов срещу АЕК

Левски иска 3 милиона евро на 24-годишния вратар

Вратар на Славия става национал

Очаква се стражът на белите Леви Нтумба да получи повиквателна за ДР Конго.

Треньорът на АЕК: Разочарован съм

Старши треньорът Марко Николич вярва, че АЕК Атина е можел да спечели победата срещу Левски в първия мач от плейофния кръг на Шампионската лига по футбол.