Американец напусна Левски Лукойл заради бебе

Американец напусна Левски Лукойл заради бебе

Тити Папазов картотекира Омари Гудул

Левски Лукойл се раздели окончателно с Джъстин Нокс.
 
Американецът не игра в двубоя с Ибър от Балканската лига във вторник, като стана ясно, че към "сините" скоро ще се присъедини друг чужденец на позиция тежко крило/център - Омари Гудул.
 
Джъстин Нокс ще продължи кариерата си в Италия, в предпоследния в елита Капо Д`Орландо.
 
Старши треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов разкри детайли по финалните входящи-изходящи играчи преди затварянето на трансферния прозорец.
 
"Джъстин Нокс преди Купата дойде и каза, че иска на 15 април да си е в САЩ, защото съпругата му ражда. Заяви, че е готов на всичко, да плати глоба, да не получава заплата, но да си е там.
 
Има и други такива ситуации в Европа, не мога да се сърдя на никой. Благодаря му, че беше честен. Говорих с агента му и се разбрахме, че вариантът е да му се намери друг отбор, в който ще се съгласят с това.
 
Ние имаме точно в този период през април четири мача, и ако той не е с нас, каквато и да е глоба не може да компенсира това", заяви Папазов, цитиран от BGbasket.com.
 
"Агентът пък ни предложи Омари Гудул - невероятен атлет, беше в основата на успехите на Берое миналата година. Работил е с Любо Минчев, което значи, че има и сериозна грамотност," допълни наставникът. 
 
"За мен бе лесно да се свържа с Ховентут и да видя дали е жив и здрав, това беше. Водих дълъг разговор снощи с Омари Гудул, не се чувства щастлив в Бадалона, играе малко, но отзивите за него са прекрасни. Изключително трудолюбив, с много голямо желание. Изненадващ трансфер, но сме благодарни на Джъстин Нокс, че ни каза сега," допълни Тити Папазов.

 

Апоел Тел Авив пречупи Панатинайкос пред многобройни гръцки фенове в мач от Евролигата в София (ВИДЕО)

Апоел Тел Авив победи Панатинайкос с 92:88 (20:21, 24:27, 22:27, 26:13) като домакин в зала „Арена 8888“ в София в двубой от 35-ия кръг на баскетболната Евролига

Фенове на Панатинайкос ще залеят София довечера

Гръцкият гранд гостува па Апоел (Тел Авив) в “Арена 8888”

Комисарят на НБА продължава с разговорите за “НБА Европа”

Адам Силвър е на мнение, че това би подобрило нивото на баскетбола на Стария континент

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Гатева: Група с Испания, Чехия и Хърватия със сигурност е предизвикателство

"Аз съм доволна от представянето на тима в първата фаза на пресявките", каза тя

Лука Дончич отбеляза 42 точки при успеха на Лос Анджелис Лейкърс срещу Кливланд

Лука Дончич отбеляза 42 точки при успеха на Лос Анджелис Лейкърс срещу Кливланд Кавалиърс със 127:113 в Националната баскетболна асоциация (НБА).