Септември спря Локо Пд по пътя към шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците удариха „черно-белите” с 3:1, Крис Гади с гол и асистенция

Септември победи с 3:1 като домакин Локомотив Пловдив в мач от XXIV кръг на Първа лига.

Над всички на националния стадион "Васил Левски" бе Крис Гади, който се отчете с гол и асистенция за първата победа на новаците през календарната година.

Тя дойде, след като момчетата на Николай Митов се възползваха от своите положения, за разлика от гостите, които имаха повече такива, но загубиха.

Началните минути бяха равностойни, но в 19-ата домакините откриха резултата след центриране на Мики Орачев, удар на Асен Чандъров, рикошет и изстрел на Мартин Тошев от близка дистанция.

Пловдивчани реагираха на попадението и притиснаха съперника. В 28-ата минута Димитър Велковски пробва да вкара гол директно от корнер, но Валентин Галев се намеси.

Малко по-късно Анте Аралица бе изведен чудесно сам срещу вратаря и пое на гърди, след което стреля, но не можа да улучи целта от чиста позиция.

Не след дълго Димо Бакалов нахлу отляво в наказателното поле и отправи мощен изстрел, но Галев успя да спаси.

Локомотив се настани в половината на съперника, но пет минути преди края на първата част домакините удвоиха аванса си, след като Крис Гади засече с воле прецизен пас на Фабиано.

Така Септември се оттегли на почивка с аванс от две чисти попадения. Малко след паузата Галев отново се намеси, този път след удар на Димитър Везалов.

В 70-ата минута отново Везалов стреля с глава след центриране, ала в 82-ата домакините сложиха точка на спора.

Това стана след центриране на Крис Гади, засечено с глава от резервата Антони Иванов за 3:0.

Николай Митов ликуваше край тъчлинията, а малко по-късно Филип Михалевич пропусна от отлична позиция да вкара почетно попадение за гостите.

То все пак стана факт в последната минута на редовното време, когато Анте Аралица засече с глава центриране от корнер и оформи крайния резултат.

Така пловдивчани загубиха за първи път, откакто отстъпиха пред ЦСКА на 26-и ноември миналата година и останаха с 28 точки.

Само с една по-малко пък вече имат новаците от Септември, докато шестият Верея е с 32 в своя актив, но ще може да го увеличи, ако вземе нещо от визитата на Славия в четвъртък от 12:30 часа.

До края на редовния сезон в Първа лига остават два кръга, след които отборите ще се разделят на първа шестица и втора осмица.

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) 3:1
1:0 Мартин Тошев (18')
2:0 Крис Гади (39')
3:0 Антони Иванов (82')
3:1 Анте Аралица (90')

Стартови състави:

Септември: 1. Галев (к), 10. Чандъров, 24. Дяков, 15. Добрев, 6. Елтон, 11. Тилев, 19. Гади, 9. Тошев, 41. Меледже, 4. Орачев, 26. Фабиано;

Локомотив: 1. Пиргов, 15. Везалов, 6. Езе, 25. Мохамед, 19. Велковски 10. Марчев (к), 39. Умарбаев, 34. Банович, 7. Бакалов, 91. Нур Буна, 77. Аралица;