Берое си тръгна с три точки от "Лаута", Камбуров наказа Локо (Пд) (ВИДЕО)

Бият Охене, Симеон Райков с червен картон

Берое спечели с 2:0 гостуването си на Локомотив (Пд) от 25-ия кръг на Първа лига. Легендата на "черно-белите" Мартин Камбуров откри резултата в 67-ата минута. Педро Еуженио удвои в 76-ата.

Старозагорци са четвърти с 44 точки, на пет зад Левски. "Сините" обаче са с мач по-малко. Пловдивчани са 7-и с 28 т.

Гостите можеха да поведат още преди почивката. След малко повече от половин час игра Рубен Бригидо удари греда изстрел от двайсетина метра. Вратарят Илко Пиргов закачи топката с пръстите и тя срещна напречния дирек.

Четири минути по-късно домакините искаха дузпа за игра с ръка на Мартин Райнов след удар с глава на Димитър Везелов. В 40-ата Мартин Камбуров шут на Камбуров беше спасен от Пригов с крак.

В 57-ата минута футболистите на Локомотив (Пд)  отново претендираха за дузпа. Топката се удари в ръката на Иван Иванов след центриране отдясно.

Малко след това на "Лаута" се разигра грозен екшън. Карлос Охене връхлетя върху човек от пейката на Локо (Пд). Целият щаб на домакините му налетя. Масажистът Благой Вангелов го хвана на гушата, а резервата Симеон Райков го изрита. На помощ на своя съотборник се притекоха още футболисти на Берое. Наложи се да де намесва охраната, за да предотврати грозните сцени. В крайна сметка реферът вдигна червен картон на Райков.

В 67-ата минута Мартин Камбуров откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер. Нападателят логично не се зарадва. Това е третото му попадение във вратата на Локо (Пд) и първо на "Лаута".

Педро Еуженио оформи крайния резултат в 76-ата минута, след като получи извеждащ пас и с лекота преодоля Пиргов.

ЛОКО (ПД) - БЕРОЕ 0:2
0:1 М. Камбуров (67)
0:2. П. Еуженио (76)

ЛОКОМОТИ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Янко Ангелов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Мохамед Муса, Игор Банович, Веселин Марчев, Анте Аралица, Димо Бакалов, Абделхаким Буна

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Карлос Охене, Марко Адамович, Мартин Райнов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио, Матеус Леони, Мартин Камбуров