Везенков и Барса с разгромна победа в Ел Класико

Томас Юртел изигра феноменален мач за каталунците и завърши с 21 точки

Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, се наложи с 94:72 срещу Реал (Мадрид) в мач от 22-ия кръг на испанското първенство.

Везенков се включи в баскетболното Ел Класико от резервната скамейка. Българинът престоя на терена общо 9:10 минути и записа на сметката си 2 точки и 1 борба.

Най-резултатен за каталунците беше Томас Юртел с 21 точки. Французинът игра феноменално и беше с основна заслуга за успеха. Пиер Ориола добави 17 точки.

Фабиен Кузие вкара 10 точки за „Белия балет“, а Руди Фернандес записа на сметката си 11 точки.

Баскетболистите на Светислав Пешич изиграха отлично първо полувреме, което им подсигури комфортна преднина на почивката – 45:29.

Всичко в този мач до голяма степен приключи в третата четвърт, когато каталунците достигнаха до аванс от 26 точки. Комфортната разлика се запази до последния съдийски сигнал – 94:72 в полза на Барселона.