Катрин Тасева спечели четири медала на турнира Гран При в Киев (ВИДЕО)

На финала на топка тя получи оценка от 18.150 точки

Националката Катрин Тасева спечели три сребърни и един бронзов медал на турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

Тасева, която вчера завърши втора в многобоя, днес спечели сребърните отличия на топка и на лента, а на бухалки взе бронза. На финала на топка Катрин Тасева получи оценка от 18.150 точки, след като имаше малка неточност в началото на съчетанието, а на лента получи 17.400 точки.

На финала на бухалки българката допусна падане от равновесие и беше оценена със 17.150 точки. Тасева направи груба грешка на обръч и с 15.000 точки остана осма на финала на този уред.

Снощи Катрин Тасева завоюва сребро в многобоя и отново достига до медал от такова голямо състезание след бронзовото отличие на Световната купа в Ташкент през 2017 година и среброто на Световната купа в София 2017. Миналата година на Гран При в Киев тя се класира четвърта в многобоя и спечели златния медал на топка.