Словачка е първата съперничка на Томова в Маями

Словачка е първата съперничка на Томова в Маями

Българката не е преминавала първия кръг на пресявките в надпреварата

Първата ракета на България Виктория Томова ще стартира срещу Яна Чепелова (Словакия) в квалификациите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 8,65 милиона долара.
 
24-годишната Чепелова, 102-а в световната ранглиста, е поставена под номер 9 в пресявките.
 
Година по-малката Томова пък е с 40 места по-назад в класацията на WTA.
 
Двете не са се срещали досега, а двубоят е последен в програмата на корт №5 и ще започне късно тази вечер българско време.
 
Софиянката има гарантирани 2 точки за световната ранглиста и 2380 долара, а при успех тя ще заработи 20 точки и 4650 долара.
 
За влизане в основната схема пък ще играе срещу победителката от мача между 23-ата поставена Даниел Колинс (САЩ) и получилата "уайлд кард" Тереза Смиткова (Чехия).
 

Томова има две участия в квалификациите в Маями през 2010 и 2017 година, но и при двата случая отпада още след първия си мач. 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки