Български финал в таекуондото на "Украйна Оупън"

Български финал в таекуондото на "Украйна Оупън"

Далаклиев грабна титлата

Българското таекуондо продължава да пише история.
 
Това стана, след като Владимир Далаклиев и Митко Джорджев покориха Украйна. Двамата ни представители показаха защо родното ни таекуондо продължава да върви в правилната посока.
 
Далаклиев и Джорджев се изправиха един срещу друг на финала в олимпийската категория до 68 кг на силния международен турнир от веригата G1  "Украйна Оупън".
 
Влади Далаклиев победи турски таекуондист във втория кръг с 14:7, а в третия изкара молдовеца Димитри Сулеак от игра с убедителното 9:2. В четвъртата си среща той записа служебна победа, което го отведе до финала където среща Джорджев.
 
Митко пък бе категоричен победител в първите се две битки - отново срещу представители на Турция. В третата той пак игра срещу турски състезател - Кутай Чекем. Джорджев надделя с 8:6 и това го отведе на финала при Влади Далаклиев.
 
 
Битката за златото бе драматична и в крайна сметка бронзовият медалист от световното първенство миналата година победи с 3:2. Така Далаклиев взе златото, а Митко среброто. 
 
Кало Бинев направи отлична игра и след като през цялото време водеше срещу бразилец, в последния момент опонентът му обърна мача в своя полза със златна точка.
 
На турнир в Белгия пък българските таекуондисти спечелиха два сребърни медала. Теодор Здравков от клуб Рамус и Денис Димитров-Рицаря от клуб Херея показаха отлични игри, след като по пътя си към финала отстраниха силни състезатели от Италия, Холандия, Белгия, Гърция, Германия, Беларус.

 

Мани Пакиао ще се бие на 47 години

Филипинската легенда Мани Пакиао все още не е приключил с бокса и ще се завърне на ринга на 18 април, за да се изправи срещу бившия световен шампион в полусредна категория Руслан Проводников в 10-рундов демонстративен мач, предава АП. 

Тайсън Фюри се завръща заради трагедията с Антъни Джошуа

Британецът Тайсън Фюри заяви, че злощастната автомобилна катастрофа на Антъни Джошуа в Нигерия, която доведе до двама смъртни случая, е била „повратна точка“ за него в решението му да се завърне на професионалния боксов ринг.

Триумф в ММА: Ангел Алиев завоюва европейска титла в Белград

Българска федерация по ММА записа поредна златна страница в своята история

Тайсън Фюри се завръща

Тайсън Фюри ще се завърне на ринга на "Тотнъм Хотспър стейдиъм" на 11 април

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави