Адриан Андреев с четвърта титла от международен турнир

Адриан Андреев с четвърта титла от международен турнир

Софиянецът се наложи на финала над Михаил Кусески от Македония с 6:3, 6:0

Една от големите надежди на българския тенис Адриан Андреев спечели международния турнир за момчета и момичета до 12 години „Редута къп” в София, който беше организиран от БФТ и е част от календара на Тенис Европа.

Софиянецът се наложи на финала над Михаил Кусески от Македония с 6:3, 6:0. Андреев победи във всичките си срещи с лекота и не загуби нито един сет в турнира на кортовете та ТК „15:40”.

За Адриан това е четвърта титла от международен турнир за 2012 година след успехите в Рим, Добрич и Сливен.

При момичетата спечели сръбската тенисистка Николина Дзунов. На финала тя надигра Дария Кръзовска от Македония с категоричното 6:0, 6:1. На полуфиналите Дзунов спря Микаела Константинова с 6:3, 6:1.

На двойки при момичетата титлата е за Михаела Гаджева и Гергана Топалова. При момчетата в същата дисциплина с успеха се поздравиха Ивайло Керемедчиев и Славчо Темелковски (Македония).

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”