Дерби нямаше: Байерн размаза Борусия (Д) и е на точка от титлата (ВИДЕО)

Баварците решиха всичко за едно полувреме

Байерн Мюнхен вече е само на точка от шампионската титлата. Баварците размазаха като домакини Борусия Дортмунд с 6:0 и така на практика дерби не се състоя.

Байерн реши всичко още през първото полувреме. Головата фиеста започна още в 6-ата минута. Мюлер изведе Левандовски сам срещу вратаря и за поляка не бе проблем да открие резултата - 1:0.  В 9-ата минута Франк Рибери прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 14-ата минута обаче Байерн удвои аванса си с гол на Хамес.

След още 9 минута нещата започнаха да придобиват трагични измерения за гостите. Хамес изведе сам срещу вратаря Мюлер, който оформи класиката в резутлата.

В самия край на полувремето тимът от Дортмунд съвсем рухна. В 44-ата минута, след серия рикошети, топката спря за четвърти път в мрежата на гостите, а голът бе записан на Левандовски. Секунди по-късно пък Рибери направи 5:0.

В 67-ата минута Гьотце можеше да направи загубата малко по-почетна, но ударът му срещна гредата. В 87-ата минута пък Мюлер и Кимих направиха двойно подаване, последва пас към Левандовски, който на празна врата оформи крайното 6:0.