Джошуа: Искам да стана абсолютен световен шампион!

Джошуа: Искам да стана абсолютен световен шампион!

„Аз съм готов по всяко време да се бия с Уайлдър, хайде да го направим!”

"Категорично искам да стана и абсолютен световен шампион!”

Това каза Антъни Джошуа, след като обедини четири от петте титли в професионалния бокс (WBA, IBF, IBO и WBO), а за да има всички, той ще трябва да се справи с американеца Деонтей Уайлдър (WBC), когото предизвика веднага след успеха си по точки над Джоузеф Паркър.

„Имам 21 професионални мача, 6 от тях са за титла. Всички ме познават и знаят, че не се хваля, но това са цифрите. Аз съм готов по всяко време да се бия с Деонтей Уайлдър и то на всяко място по света! Хайде да го направим! Сериозен съм!"

"През всичките тези години британците трябваше да ходят в Америка, но сега оставаме тук. Те могат да изберат мястото, но оставаме в Англия - в Лондон, ако трябва. Нека Уайлдър се качи на ринга и ще го нокаутирам", посочи 28-годишният Джошуа.

"Няма да правя анализ, това е работа на треньора ми. Стратегията ми беше да ползвам левия си прав. Дясната ръка може да ми помогне да съм шампион в квартала, но левият ми прав е да съм шампион на света", допълни той.

"За пръв път играя 12 рунда, понякога букмейкърите може да смятат, че ще го нокаутирам бързо, но Паркър е световен шампион. Паркър каза, че това ще е война, но аз заявих, че ще е финес. Най-важното е да съм абсолютен шампион в тежка категория."

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец

Боксът отчете добра година, но иска ищо

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински заяви, че няма какво повече да желае от представянето на българските състезали през 2026 година.