Пълен обрат за Пирин срещу Витоша (ВИДЕО)

Долапчиев изпусна спорна дузпа

Пирин започна зле, но успя да обърне резултата и да спечели с 3:1 в двубоя от 28-ия кръг на Първа лига срещу Витоша Бистрица.

Така след 3 поредни загуби, тимът от Благоевград най-после стигна до успеха. Двубоят започна добре за домакините от София, които зарадваха публиката си и откриха резултата в 26-ата минута.

Една рикоширала топка достигна до Григор Долапчиев в наказателното поле, който залъга защитник и подаде към Стефан Христов. Той засече кълбото в мрежата от вратарското поле.

Буквално в последната секунда на първата част обаче Пирин стигна до равенството и се оттегли на почивката малко по-спокойно. След едно центриране от корнер Флорент Боджадж се пребори със защитник и засече мощно с глава топката във вратата на Георгиев.

След подновяването на играта бистричани получиха нов шанс да поведат в резултата, след като съдията Георги Кабаков спорна дузпа за домакините в 59-ата минута. Долапчив обаче уцели напречната греда и пропиля шанса.

В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Хендерсън изведе Йорданов в наказателното поле, който от своя страна намери Боджадж успоредно на голлинията и след шпагата му топката бе за втори път в мрежата на Витоша. 14 мин. по-късно Рения оформи крайния резултат – 3:1 за Пирин.
Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен