България U16 с втора победа в Литва

Юношите надиграха Естония

Юношеският национален отбор до 16 г. (набор 2002 г.) изигра поредния си силен мач на четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се провежда в Литва.

Тимът, воден от Марчо Дафчев, се наложи над Естония с 5:4 след дузпи, като срещата завърши при 1:1 в редовното време.

Националите показаха отборен дух, характер, имаха контрол върху играта и създадоха доста голови възможности, но липсата на шанс и малко увереност пред гола им попречиха да се поздравят с успех по-рано.

Дейвид Андреас даде аванс на Естония в добавеното време на първата част. През второто полувреме удар с глава на Християн Петров срещна гредата, а в 74-та минута Красимир Панчев бе точен за крайното 1:1.

Според регламента на турнира при равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари, като при успех с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка. При дузпите възпитаниците на Марчо Дафчев показаха по-здрави нерви и спечелиха  с 5:4.

В другата среща Исландия се наложи над домакините от Литва с 3:0.

При успех в последния си двубой срещу Исландия, България има възможност да завърши на първо място в турнира. Двубоят ще се проведе на 7 април, събота от 10:00 часа.

Съставът на България U16: Милко Баданов, Стефан Стефанов (53-Емил Ценов), Християн Петров, Мартин Атанасов, Мартин Русев, Валентин Цветанов (53-Венцислав Богданов), Кристиян Атанасов (59-Красимир Панчев), Богдан Костов, Петър Георгиев (61-Стефан Попов), Станислав Шопов – к. (66-Иво Казаков), Мартин Петков (59-Георги Трифонов);

Селекционер: Марчо Дафчев

Естония U16: Хейн, Хусар, Томсалв, Рандлахе, Стиф, Магиметс, Дробинко, Андреас, Тимофейев, Дронов, Айгро

Селекционер: Ларс Хоп

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен