Байерн спечели 28-а титла в Германия! (РЕПОРТАЖИ)

Резултати и класиране в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) спечели шеста поредна и общо 28-а титла на Германия! Това се случи, след като баварците прегазиха с 4:1 Аугсбург като гост в мач 29-ия кръг на Бундеслигата. Тимът има 72 точки и е недостижим на върха в класирането.

Байерн трябваше да обръща мача, след като Зюле си вкара автогол в 18-ата минута. Толисо обаче изравни в 32-ата, а само шест след това Хамес направи обрата в мача пълен. Робен също се разписа за успеха на баварския колос в 62-ата минута. Крайното 1:4 оформи Вагнер в 87-ата минута.

Юп Хайнкес, за котого това е четвърта титла като треньор,  остави на пейката Хумелс, Мартинес, Мюлер, Рибери, Алкантара и Левандовски и даде шанс за изява получиха резерви като Вагнер, Рафиня и Руди. Причината е реваншът от 1/2-финалите в Шампионската лига. Байерн спечели първия мач срещу Севиля с 2:1 като гост.