Левски-Лукойл се класира за финала в Балканската лига

Българският тим елиминира македонския Блокотехна с четири точки разлика

Отборът на Левски Лукойл ще спори за титлата в Балканската лига, след като в първи полуфинал от Финалната четворка елиминра македонците от КК Блокотехна (Гевгелия). Столичани надделяха трудно над днешния си съперник, но в крайна сметка се пребориха за успеха с 4 точки разлика - 85:81.

Утре в “Арена Самоков” те ще срещнат Рилски спортист или косоварите от Башкими, които ще мерят сили във втория полуфинален мач по-късно днес.

Блокотехна изигра много силно първа част, в която успя да се откъсне напред с 11 точки - 16:27. Македонците изненадаха Левски Лукойл с отлична зонова защита в началото, но през втората четвърт българите успяха да стопят разликата и на полувремето двата отбора бяха разделени само от точка - 39:40.

Македонският тим влезе в добър ритъм в началото на второто полувреме и в един момент се откъсна на шест точки от Левски Лукойл - 42:48, но “сините” върнаха силна серия от 9-2, която ги изведе напред с 51:50. Четири поредни точки на гостите ги върнаха начело за 51:55, а след 30 минути те отново водеха - 54:58.

Последната част стартира с няколко размени на водачеството, за да се стигне до равенство - 64:64. Брайънт и Аврамов вкараха две поредни тройки за 70:64, след което българите не дадоха на Блокотехна да се върна в мача, макар македонците да се бориха до последната сирена. 20 секунди преди края те стопиха разликата до 2 точки, но Аврамов затвори мача с два наказателни удара за финалното 85:81.

Божидар Аврамов бе над всички в срещата и завърши с 26 точки за победата на Левски Лукойл. Станимир Маринов вкара 19, а Павлин Иванов и Веселин Веселинов добавиха по 9.