Сребро за Тасева в Пезаро, Владинова остана седма в многобоя

Катрин ще играе на всички финали на отделните уреди утре

Катрин Тасева спечели сребърен медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро (Италия). Другата българка Невяна Владинова, за която това е първо състезание за сезона, се класира на седмо място.

Тасева изигра много добре своите композиции с бухалки и лента днес и получи оценки съответно 17.900 точки и 16.050 точки. Така тя събра сбор от 69.850 точки, след като вчера беше оценена с 18.450 на обръч и 17.450 на топка. Тасева има 10.000 точки за трудност на бухалки и 10.800 за трудност на съчетанието с обръч.

Владинова, която доскоро се възстановяваше от контузия, допусна грешка в съчетанието си с лента, получи оценка от 14.950 точки и не се класира за финала на този уред. Българската грация събра сбор от 66.050 точки, а на останалите три уреда има съответно оценки от 17.300 точки на обръч, 17.000 на топка и 16.800 на бухалки.
Катрин Тасева ще играе на всичките четири финала на отделните уреди утре, а Владинова на обръч, топка и бухалки.

Победителка в многобоя стана рускинята Дина Аверина със 75.100 точки (19.200 на обръч, 18.550 на топка, 19.400 на бухалки и 17.950 на лента). Трета е Линой Ашрам (Израел) с 69.400 точки (18.700 на обръч, 18.150 на топка, 16.700 на бухалки и 15.840 на лента). В топ 6 са още Арина Аверина (Русия) с 68.450 точки, Катарина Халкина (Беларус) с 68.250 точки и Анастасия Салос (Беларус) с 66.700 точки.

На турнира участват 52 индивидуални гимнастички. Световната купа в Пезаро завършва утре с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.