Спортист №1 на България до 18 години:

15 април 2018 16:54 Емил Арсов

Юношите шести на Европейското в Чехия

Националният отбор за мъже под 18 години завърши на 6-о място в крайното класиране на Европейското първенство по волейбол в Злин, Чехия.

Съставът на Пламен Христов загуби сблъсъка за 5-ата позиция от Беларус с 1:3 (25-22, 19-25, 19-25, 19-25).

Най-младите ни „лъвчета“ спечелиха откриващия гейм с 25-22, но след това допуснаха обрат.

Така националите приключиха шампионата на 6-о място и по този начин си осигуриха класиране на Световното първенство за мъже под 19 години и на Европейския младежки олимпийски фестивал през 2019-а година.