Кой ще е новият шампион на България?

16 април 2018 19:00 Христо Иванов

Ботев изненада Царско село и нажежи борбата на върха във Втора лига

Дербито на върха от 24-ия кръг на Втора лига между Царско село и Ботев (Враца), завърши с победа 2:1 за гостите от Враца, които с победата се доближиха на точка от днешния си съперник.

Въпреки поражението днес играчите на Веселин Великов остават лидери с 50 точки, следвани от Ботев (Враца) и Локомотив (София), съответно с по 49 и 47 точки. На четвърто място е Монтана с 43 пункта.

Макар че нагласите бяха за успех на домакините, играчите на Ботев закономерно се поздравиха с успех. Те изглеждаха леко смутени в първите минути на срещата, но постепенно подобриха действията си.

Те нанесоха своя първи удар в 28-ата минута, когато добра атака бе завършена с гол на Йордан Апостолов, който почти фронтално се разписа за 1:0!

Минути преди края на първото полувреме гостите удвоиха аванса си, след като Емил Стоев засече перфектно от воле центриране отдясно - 2:0!

През втората част "царете" натиснаха газта, но успяха да върнат само едно попадение минути преди края на мача чрез Светослав Диков за 1:2.