Балкан с разгромна победа в Ямбол

Христо Захариев се завърна в игра след контузия и записа 10 точмки

Балкан записа 17-а победа в НБЛ, след като надигра като гост Ямбол със 104:78в среща от 24-тия кръг. Двубоят в зала "Диана" бе решен още през първите 20 минути, в които играчите на Небойша Видич реализираха 56 точки срещу едва 32 за домакините. Гостите намалиха оборите през второто полувреме, но не отстъпиха инициативата на Ямбол.

Балкан излезе временно на върха в класирането, но още до края на деня ще отстъпи първото място, тъй като предстоят още три мача от програмата.

Най-резултатен за победителите бе Игор Кесар с 20 точки. Още 19 вкара Девон Уошингтън, а с 13 приключи Брандън Фортънбъри.  Христо Захариев се завърна в игра за ботевградчани след дълго отсъствие и вкара 10 точки за 21 минути.

За Ямбол по 21 точки вкараха Станислав Говедаров и Алън Арнет. Загубата остави Ямбол на шесто място в класирането с 6 успеха и 16 поражения.