Хокеистите разгромиха Хонконг на световното

Българите надделяха с категоричното 10:0

Националният отбор на България регистрира втора поредна и общо трета победа на световното първенство по хокей на лед за мъже в Дивизия III, което се провежда в Кейптаун, Република Южна Африка.

В двубой от четвъртия кръг българите се наложиха с 10:0 (3:0, 3:0, 4:0) над аутсайдера Хонконг, който продължава без победа до момента.

Янаки Гачев откри резултата в 10-ата минута на мача, а с попадения на Даниел Дилков при числено превъзходство и Мартин Николов българският тим взе аванс от 3:0 до края на първата третина.

През втората играчите на треньора Робърт Калабър реализираха нови три шайби във вратата на азиатския тим, като техни автори станаха Иван Ходулов, Георги Искренов и капитанът Мартин Бояджиев, който се разписа, докато българите бяха в числено намален състав.