Българите с три полуфинала в Гърция

Те си осигуриха минимум бронзови отличия от надпреварата

Българските състезатели се класираха за три полуфинала на международния турнир по бадминтон в Сидирокастро (Гърция). Полуфиналисти са Христомира Поповска на сингъл жени, Даниел Николов/Иван Русев на двойки мъже и Мария Мицова/Димитър Янакиев на смесени двойки. Българите си осигуриха минимум бронзови отличия от надпреварата.

Водачите в схемата Николов и Русев победиха на четвъртфиналите Денис Копен и Весел ван дер Аар (Холандия) с 21:9, 21:14 за 26 минути и следващите им съперници са представителите на домакините Панайотис Скарлатос и Джордж Галвас. Христомира Поповска спечели на четвъртфиналите срещу Катарина Галенич (Хърватия) с 21:10, 21:14 за 25 минути и в спор за място на финала ще играе по-късно днес срещу Порнтип Буранапрасерцук (Тайланд). Водачката в схемата на сингъл при жените Мария Мицова отпадна на четвъртфиналите след загуба от Джемре Фере (Турция) с 21:23, 17:21 за 42 минути.

На смесени двойки Мицова и Димитър Янакиев, втори поставени, ппостигнаха две победи и се класираха за полуфиналите. Снощи те надделяха над Даниел Попеску и Лоредана Лунгу (Румъния) с 21:9, 21:11 за 20 минути, а днес победиха Панайотис Скарлатос (Гърция) и Кристина Силич (Беларус) с 21:15, 21:19 за 25 минути. По-късно днес българите изизат срещу датчаните Оливер Грам и Амали Фрихаген.

Номер 7 Даниел Николов загуби на четвъртфиналите от втория поставен Ика Хейно (Финландия) с 18:21, 21:16, 17:21 за 63 минути. На двойки мъже вторите в схемата Пейо Бойчинов и Иван Панев победиха снощи Александер Кристенсен и Фредерик Кристенсен (Дания) с 21:16, 21:8 за 22 минути, а днес на четвъртфиналите загубиха от Оливер Грам и Мадс Тьогерсен (Дания) с 21:19, 23:25, 16:21 за 45 минути.