Нишикори се изправя срещу Надал за титлата в Монте Карло

Японецът отстрани Зверев

Кей Нишикори стана първият японец, който се класира за финала на турнира по тенис в Монте Карло, чието първо издание е през 1897 година. Азиатецът победи поставения под номер 3 германец Александър Зверев с 3:6, 6:3, 6:4 за 2:13 часа.

Така той ще търси първа титла в четвъртия си финал в състезанията от сериите "Мастърс", до който достигна за първи път от август 2016 година в Монреал.

В мача за трофея японецът ще се изправи утре срещу десеткратния шампион Рафаел Надал (Испания), от когото има 9 поражения в 11 мача досега.

Зверев взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част той навакса ранен пробив пасив, но след 3:2 от своя страна загуби четири последователни гейма, което позволи на Нишикори да изравни.

Двубоят продължи равностойно, но в десетия гейм азиатецът стигна по брейкбол и го реализира, за да триумфира.