Франция и САЩ си размениха по една победа в първия ден на Фед къп

Слоун Стивънс донесе успех за Щатите, но Кристина Младенович изравни

Франция и защитаващият титлата си тим на САЩ си размениха по една победа на червените кортове в Екс-ан-Прованс в първия ден от полуфинала за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс даде аванс на американките след успех над Полин Парментие със 7:6(3), 7:5 след почти два часа и половина игра. Парментие пропиля ранен аванс от 4:1 гейма, като при 5:4 сервираше, за да поведе в резултата, но пропусна пет сетбола, а впоследствие загуби и тайбрека с 3:7 точки. Във втората част французойката отново излезе с пробив напред при 4:3, но Стивънс веднага изравни, а при 6:5 реализира нов брейк, за да триумфира.

Кристина Младенович изравни за домакините след обрат срещу Коко Вандеуей с 1:6, 6:3, 6:2. Младенович стартира с пробив, но Вандеуей взе следващите шест гейма, с което си осигури и първия сет. Във втората част французойката първоначално пропиля аванс от 3:0, но след 3:3 тя взе шест поредни гейма, с което изравни резултата и дръпна с 3:0 в третия сет, а това се оказа решаващо.

В другия полуфинал Чехия води с 2:0 победи срещу Германия в Щутгарт.