Еспаньол сложи край на черна серия

Жирона остана извън топ 7 в Испания

Отборът на Еспаньол надигра с 2:0 Жирона в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион, игран на стадион “Монтиливи”.

Жерард Морено отбеляза двете попадения (43 и 55 мин.). “Лос перикитос” най-после реализираха гол след пет неуспешни мача. Така новият треньор Давид Гайего дебютира по най-добрия начин.

Домакините от Жирона изпуснаха няколко кристални възможности преди почивката, а освен това и инкасираха гол.

Те тръгнаха уверено и след почивката в търсене на гол. Въпреки това получиха нов удар още в 55-ата минута.

Сержи Дардер изведе Морено, който реализира сам срещу Ясин Буну.

В 64-ата вратарят на “бяло-червените” спаси своите от трети гол, спирайки устрема на Лео Баптищао. До края резултатът остана непроменен.

Загубата не позволи на Жирона да заеме място в първата седмица, даваща право на участие в евротурнирите.