Четири медала за България в Токио

Нашите спечелиха отличията на Световната купа по спортна аеробика в Токио и от съпътстващия турнир

България има петима финалисти на световната купа по спортна аеробика, която се провежда в японската столица Токио.

Дарина Пашова и Ана-Мария Стоилова ще се борят за медалите в категория индивидуално жени.

Пашова влезе сред най-добрите с трета по сила оценка от 20.850 точки. Стоилова има 20.450 точки и е седма в квалификациите.

При мъжете Антонио Папазов получи оценка от 21.000 точки и влиза на финал с осми резултат.

Другият ни представител Тихомир Баротев остана на крачка от борбата за медалите, заемайки деветото място в пресявките.

Смесената двойка Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов са с четвърти резултат до момента, а заедно с Пашова, Баротев и Ивелина Лукаки са четвърти и в категория групи.

Разликите в оценките са съвсем малки и при добри изигравания на финалите в неделя българските състезатели имат шанс за медали.

Борислава Иванова е на финал във възрастова група 12-14 години момичета на съпътстващия международен турнир.

Тя влиза на финал, след като се класира трета в квалификациите.