САЩ срещу Чехия на финала на "Фед Къп"

Щатите ще защитават титлата си след успех над Франция в полуфиналите

Защитаващият титлата си тим на САЩ се класира за финала на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Американките взеха непреодолим аванс от 3:1 победи като гост на Франция в полуфиналния мач, който се играе на червени кортове в Екс-ан-Прованс.

Двата тима си размениха по една победа след първия ден, но САЩ спечелиха след два успеха в мачовете на сингъл днес. Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс разгроми Кристина Младенович с 6:2, 6:0 за 54 минути.

Медисън Кийс, 13-а в световната ранглиста, спечели срещу Полин Парментие със 7:6 (4), 6:4 за 1:42 час. Кийс губеше с 1:4 в първия сет, но успя да спечели тайбрека, а във втората част направи пробив в деветия гейм, който й беше достатъчен за крайния успех.

В момента се играе срещата на двойки, но тя е без значение за крайния изход. Така САЩ за втора поредна година ще играе на финала на "Фед Къп". Тимът вече има 12 победи в 14 мача срещу Франция. В спора за титлата американките ще играят през ноември срещу тима на Чехия, който в другия полуфинал спечели с 4:1 като гост на Германия.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)