Три загуби за българите на Европейското по бадминтон, Мария Мицова с победа

Сребърните медалистки от 2017 година Габриела Стоева и Стефани Стоева са поставени под номер 2 в схемата на двойки жени и ще играят утре

С три загуби в четири мача започна участието на българските състезатели на Европейското първенство по бадминтон в Уелва (Испания).

Линда Зечири допусна поражение в първия кръг на сингъл жени от германката Луизе Хайм с 19:21, 17:21 за 51 минути. Двете изиграха равностоен първи гейм, но в края Хайм поведе с 19:17 и успя да удържи преднината си до края. Германката започна силно втората част, взе аванс с 8:1 и 10:3 точки и до края не изпусна инициативата.

При мъжете Иван Русев загуби в първия си мач от Артьом Почтарьов (Украйна) с 12:21, 18:21 за 38 минути. На смесени двойки Димитър Янакиев и Мицова отстъпиха пред номер 6 в схемата Евгени Дремин и Евгения Димова (Русия) с 16:21, 7:21 за 23 минути. Българите играха равностойно в първия гейм, но опитните им съперници доминираха във втората част на мача.

Единствената победа по-рано днес постигна Мария Мицова на сингъл жени. Българката спечели срещу Зузана Павелкова (Чехия) с 21:12, 16:21, 21:9 за 52 минути. Следваща съперничка на Мицова е поставената под номер 7 в схемата Наталия Кох Роде (Дания). Двубоят е утре, както и още три мача с българско участие. На двойки при мъжете Пейо Бойчинов и Иван Панев ще играят срещу израелците Александер Бас и Шай Гефен, а Даниел Николов и Иван Русев започват срещу номер 2 Мадс Конрад-Петерсен и Мадс Пелер Колдинг (Дания).

Сребърните медалистки от 2017 година Габриела Стоева и Стефани Стоева са поставени под номер 2 в схемата на двойки жени и ще играят утре срещу участващите с "уайлд кард" Линда Ефлер и Олга Конон (Германия).
Спортното министерство не дава стадионите "Септември" и "Юнак" на Столична община