Солиден Григор смачка Жил Симон в Барселона (ВИДЕО)

Българинът спечели след 4 пробива, среща тунизиец в следващия кръг

Страхотен мач като за начало на участието си на турнира в Барселона изигра първата ни ракета Григор Димитров.

Българинът показа, че не говори празни приказки и наистина е покачил нивото си на клей, след като буквално премаза бившия №6 в света Жил Симон (Франция) с 6:2, 6:1.

Гришо влезе малко трудно в мача, след като взе доста трудно второто си подаване за 2:1.

Същото се случи и при третия му сервис гейм, където обаче Симон имаше огромен шанс да стигне до пробив, след като поведе с 0:40. Всичко започна с двойна грешка за Димитров, който след това даде още 2 точки на опонента си.

Притиснат до стената обаче първата ни ракета се стегна и със страхотни сервиси и разигравания си взе подаването за 3:2.

Това като чели пречупи французина и от тук нататък темпото в мача задаваше Гришо. Той го проби веднага за 4:2, взе своето подаване и направи още един брейк, за да затвори първия сет с 6:2.

Серията му продължи и във втората част, в която българинът поведе с 3:0, преди да даде на Симон да вземе втория си сервис гейм в този сет за 3:1. Хасковлията бе безпогрешен в петото разиграване и дръпна напред с 4:1, а след това поведе 40:15 в подаването на съперника си.

Жил обаче се бори до край за сервис гейма си и успя да изравни, като на 2 пъти имаше възможност да го затвори в своя полза. Толкова възможности за пробив имаше и Григор, който успя при третия си опит да го пречупи и за 4-и път в мача записа брейк за 5:1.

Така пред хасковлията остана последен сервис гейм, за да триумфира в срещата и той не пропусна да го направи, повеждайки с 40:0, след което даде 2 точки на съперника си след двойна грешка и удар в аут.

Но това бе всичко, до което се добра Симон в този мач, преди българинът да вдигне победоносно ръце.

Така Гришо намали изоставането си от французина на 4:5 успеха в мачовете между двамата.

Следващият опонент на Димитров в Барселона пък ще е тунизиецът Малек Джазири, който се справи с американеца Ернесто Ескобедо след 6:4, 6:3.