Ансамбълът тръгна за Световната купа в Баку без Теди Александрова

Ансамбълът тръгна за Световната купа в Баку без Теди Александрова

Тасева и Калейн ще се състезават в индивидуалното

Националният отбор по художествена гимнастика отпътува днес за участието си на Световната купа в Баку (Азербайджан). Надпреварата ще се проведе от петък до неделя.
 
В Баку България ще бъде представена от Катрин Тасева и Боряна Калейн в индивидуалната надпревара и от ансамбъл жени. В квинтетът ни попадна резервата Стефани Кирякова, която замества контузената титулярка Теодора Александрова.
 
Теди обаче бе на летището със своите съотборнички, за да ги изпрати и да им пожелае успешно състезание. Тя ще трябва да носи ботуш-шина на левия си крак за известно време, след като има счупени костици. 
 
Така в Баку ансамбълът ни ще е в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова. 
 
Съдия в индивидуалната надпревара ще бъде Даниела Велчева, а Християна Тодорова ще съдийства при ансамблите.
 
 
 
Световната купа започва в петък в 11.00 часа българско време с квалификациите на обръч и топка при жените, които ще продължат до 16.00 часа. Официалното откриване е в 16.30 часа, а ансамблите стартират с композициите с пет обръча в 17.00 часа.
 
В събота жените ще играят с бухалки и лента от 11.00 до 16.00 часа, а ансамблите - с три топки и две въжета от 17.00 до 18.00 часа.
 
Финалите при жените и при ансамблите са в неделя от 11.00 до 15.00 часа.

 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.