Лука Пюй отпадна изненадващо в Унгария

Лука Пюй отпадна изненадващо в Унгария

Французинът няма да защити титлата си от миналата година

 Защитаващият титлата си Лука Пюй отпадна от турнира по тенис за мъже в Унгария след шокираща загуба с 3:6, 4:6 срещу австралиеца Джон Милман, който е 80 места зад поставения под номер 14 в света французин.

"Много съм доволен от начина, по който играх. Останах спокоен, дочаках шансовете си и се възползвах от тях. Често съм бил близо до такива победи, но напоследък не успявах да затворя мачовете. Това прави този мач толкова специален, а и той беше първи за мен на клей от много време насам", каза щастливият австралиец след мача.

28-годишният Милман ще играе четвъртфинал срещу германеца Яник Маден, който надви сънародника си Максимилиан Мартерер с 6:1, 6:3.

Поставеният под номер 4 в схемата Денис Шаповалов също отпадна рано, след като отстъпи с 2:6, 4:6 на Николос Басиашвили. Андреас Сепи пък надви Михаил Южни с 6:1, 6:2.

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки