Янислав Герчев пак е европейки вицешампион

Не мога да кажа, че не съм доволен, заяви българинът

Българинът Янислав Герчев спечели сребърен медал в категория до 60 килограма на европейското първенство по джудо в Тел Авив (Израел).

Герчев загуби на финала след продължение от руснака Ислам Яшуев. Българинът допусна "ипон" в 62-ата секунда на добавеното време и завърши втори.

Така Янислав за втора поредна година стана европейски вицешампион, след като през 2017-а той завърши втори на Стария континент във Варшава.

Джудистът ни стартира с победа над белгиеца Йори Верстратен, а след това се справи и с испанеца Франсиско Гаригос, за да стигне до полуфиналите.

Там Герчев надделя над украинеца Артьом Лесук. На финала обаче българинът бе спрян от руснака Ислам Яшуев.

"Не мога да кажа, че не съм доволен от резултата, на фона на всички перипетии, през които преминахме в последната половин година. Благодаря на всички за подкрепата и за това, че вярвате в мен!

Казах го и миналата година, казвам го отново - невъзнаграден труд няма. Благодаря ви, че ви има", написа Янислав в страницата си във Фейсбук

В тази категория имаше още един българин - Валентин Алипиев. Той тръгна с победа над белгиеца Шилдерманс, но след това отстъпи пред коравия грузинец Амиран Папинашвили.

При жените в кат. 57 кг Ивелина Илиева загуби още първата си среща срещу холандката Маргриет Бергстра и така отпадна от шампионата в Израел.

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа