Лас Вегас поведе с 2:1 победи на Сан Хосе в НХЛ

Тампа Бей изравни на Бостън

Лас Вегас продължава с шеметния сезон и поведе с 2-1 победи на Сан Хосе в полуфиналната плейофна серия между двата тима в Западната конференция на НХЛ. Новаците в лигата спечелиха третата среща с 4:3 след продължение като гости, а Уилям Карлсон в 8:17 минута на допълнителното време вкара за успеха на “Рицарите”.

Първата третина приключи без голове, а във втората домакините в началото поведоха. След това обаче Лас Вегас наниза три попадения в рамките на 7 минути. Томас Хертъл все пак спаси равенството за Сан Хосе с гол 1:57 минути преди края.

Веднага след началото на продължението пред Лас Вегас се откриха две възможности да вкарат при числено превъзходство, които обаче пропуснаха.

Вратарят Марк-Андре Фльори направи 39 спасявания, включително и брилятно отразен удар от Логан Кутюр, останал сам срещу него. Кутюр имаше още една възможност точно преди Карлсон да вкара за 4:3.

Тампа Бей на Изток изравни серията срещу Бостън на 1-1 победи, след като спечели домакинството си с 4:2. Яни Гудре, Тайлър Джонсън и Онджей Палат вкараха първите три попадения за домакините, а Брейдън Пойнт се разписа на празна врата, за да оформи крайното 4:2. Пойнт записа асистенции за първите три попадения и накрая вкара 24.2 секунди преди сирената.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1