Бойко Борисов: ЦСКА е частен клуб, държавата не може да се меси

Бойко Борисов: ЦСКА е частен клуб, държавата не може да се меси

„Цената на клуба не отговаря на това, което имат”, отсече премиерът

Бойко Борисов заяви, че държавата няма да се меси във финансовата политика и в опитите за продажба на ЦСКА, защото "армейците" са частен клуб.

Както е известно, след пропадналата сделка между настоящите собственици на тима от „Титан” и акционерното дружество „ЦСКА Възраждане”, се появиха информации, че премиерът ще вземе отношение по ситуацията на "Армията", но днес самият той отхвърли подобна възможност.

"ЦСКА е частен клуб и държавата не може да се меси. Цифрите, за които искат да го продадат - между 15 и 16 милиона, не отговарят на това, което имат. За да искат такава сума, трябва да разполагат с построена база, школа и футболисти - а те нямат нищо", каза премиерът в Пловдив, където ревизира хода на строителните дейности на покритата спортна зала, изграждаща се в града.

Залата е единствена в страната с колоездачна писта – така наречения колодрум. 15 млн. лева отпуска правителството за тази зала, където днес започва вторият етап на строителството. 12 000 места ще има новата спортна зала и ще е втората по големина след „Армеец”.

"Досега са дадени 10 млн. лева, още 5 млн. лева са предвидени в новия бюджет, каза министърът на финансите Симеон Дянков, който придружава премиера, редом с министъра на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов и министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков.

Виейра пое националния отбор на Сенегал

Френският специалист Патрик Виейра е назначен за старши треньор на националния отбор на Сенегал, обяви Футболната федерация на страната

Симеоне не извика Алварес за първия мач от сезона

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне потвърди, че Хулиан Алварес няма да вземе участие в предстоящия мач срещу Малага от първия кръг на Ла Лига

ОФИЦИАЛНО: "Васил Левски" е разпродаден за Левски - АЕК

От Левски обявиха, че абсолютно всички билети за днешния мач с АЕК от плейофната фаза на Шампионската лига са продадени

Цветомир Найденов пожела успех на Левски

Финансовият благодетел на ЦСКА 1948 – Цветомир Найденов, пожела успех на Левски в предстоящия плейоф на Шампионската лига срещу АЕК Атина

Иту за червения картон: Направих грешка, съжалявам

Новото попълнение на ЦСКА Каталин Иту вече направи своя дебют с червената фланелка

ЦСКА стартира нова игра през клубното приложение

Вижте подробности