Джокович: Нямам проблем с Федерер, но не сме и приятели

Джокович: Нямам проблем с Федерер, но не сме и приятели

"Не мразя никого. Думата „омраза“ я няма в речника ми"

Новак Джокович заяви, че никога не имал проблеми с Роджър Федерер, но двамата не са приятели. Идентични са взаимоотношенията му и с Рафаел Надал. Носителят на 12 титли от Големия шлем даде интервю пред Novosti, в което говори за останалите представители на Голямата четворка.

 
 
„Първо трябва да дефинираме думата приятелство. Най-важно е взаимоотношенията да са честни и с уважение. Играем големи мачове, замесени са много пари на големи турнири и не виждам достатъчно място за приятелство“, каза сърбинът.
 
„Напълно достатъчно е да сме коректни помежду си и да се уважаваме“, добави той.
 
„Никога не съм имал проблеми с Роджър. Уважавам го много, защото е оказал огромно влияние върху нас и спорта. С Мъри и Надал сме от едно поколение и те ми помогнаха да стигна до там, до където стигнах“, каза още Ноле.
 
„Аз не мразя никого. Думата „омраза“ я няма в речника ми", завърши сърбинът.
Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.