Спортист №1 на България до 18 години:

09 май 2018 21:14 Николай Георгиев

Ани Вангелова започна с победа в Анталия

Ани Вангелова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката победи квалификантката Михаела Дякович (Сърбия) с 6:4, 2:6, 6:1 за 2 часа и 51 минути игра.

Вангелова успя да постигне седем пробива в сервиса на Дякович, а в решителния трети сет загуби само един гейм.

С успеха Вангелова заработи 1 точка за световната ранглиста. За място на четвъртфиналите Ани ще играе срещу Илона Кремен (Беларус).

В турнира на двойки Вангелова и Анна Яковлева от Русия се класираха на четвъртфинал. Поставените под №4 Вангелова и Яковлева победиха драматично с 6:3, 6:7(6), 17-15 Дмитриева от Русия и Злавкович от Унгария.