Спасителите започват да копаят в снега за Боян Петров

Спасителите започват да копаят в снега за Боян Петров

Хеликоптерите са в готовност да излетят отново

Oперацията по издирването на изчедзналия български алпинист Боян Петров продължава и днес. Той тръгна да покорява връх Шиша Пангма, но от 3 май е в неизвестност.

 

Надеждите, че може да се намира в лагер 2,  не се оправдаха при вчерашната акция на спасителите. Теренът беше огледан и от хеликоптери, обобщава NOVA.
 
Те стигнаха и до последния трети лагер под връха, без обаче да открият следа от Боян. Очаква се днес спасителите да започнат да копаят в снега, за да търсят следи от алпиниста. Хеликоптерите са в готовност да излетят отново.  Прогнозата е за най- благоприятното време от началото на акцията в Хималаите. В нея участват близо 100  човека- 25 от тях са спасители.  В групата има още медицински и логистични екипи.
 
Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.