Добруджа се класира на финала в хандбално първенство

Добруджа се класира на финала в хандбално първенство

Най-резултатен за успеха беше Джошкун Якубов с 9 попадения

Добруджа победи гостуващия Чардафон с 34:25 (15:10) и спечли серията с 2-1 успеха, за да се класира за финала в мъжкото хандбално първенство. 

 

След равностойно начало домакините постепенно натрупаха аванс от 15:10 на почивката, а малко след средата на второто поувреме преднината им достигна до 25:13. 
 
Най-резултатен за успеха беше голмайсторът на добричлии Джошкун Якубов с 9 попадения.
 
На финала Добруджа ще се изправи срещу защитаващия титлата си и победител в редовния сезон Локомотив Варна, който в другия полуфинал елиминира градския съперник Спартак в два мача. 
 
"Железничарите", които са непобедени през този сезон, се стремят към "дубъл", след като вече спечелиха купата на България.
Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.