Поредно признание за Цветан Соколов

Поредно признание за Цветан Соколов

Българинът в идеалния отбор на Шампионската лига

Българският национал Цветан Соколов получи поредно признание за класата си. 
 
Той беше избран в отбора на сезона в Шампионската лига по волейбол като най-добър диагонал.
 
Соколов завърши с най-много точки - 29 за тима си Кучине Лубе Чивитанова във финала на лигата срещу Зенит, но за жалост италианският му отбор загуби битката за титлата след 2:3 (27:29, 25:18, 25:23, 23:25, 15:17).
 
Изявите на българина обаче му донесоха номинация за идеалния тим на Финалната четворка в един от най-престижните турнири във волейбола.
 
За съжаление Соколов няма да може да помогне на националния отбор това лято по време на Лигата на нациите и световното първенство, на което страната ни е домакин. Диагоналът ще се подложи на операция, след като от известно време играе на инжекции за клубния си отбор.
 
Отбор на сезона в Шампионската лига по волейбол за мъже:
 
Максим Михайлов (Зенит) - най-полезен играч (МПВ), Александър Бутко (Зенит), Цветан Соколов (Кучине Лубе Чивитанова), Османи Хуанторена (Кучине Лубе Чивитанова), Вилфредо Леон (Зенит), Драган Станкович (Кучине Лубе Чивитанова), Марко Подрашчанин (Перуджа) и Женя Гребенников (Кучине Лубе Чивитанова) - либеро.

 

Левски отнесе ЦСКА с 3:0 в първия полуфинал за Суперлигата

Левски разби ЦСКА с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20) в своята зала „Левски София“ в първи мач от полуфиналната серия във волейболната Суперлига

Разкриха подготвителния план на България за Лига на нациите

Мъжете ще се готвят в Самоков, докато жените в София

Страхотни! България U18 е на ЕвроВолей 2026 след 3 от 3 в София! (ВИДЕО)

Националният отбор на България за девойки до 18 години се класира за ЕвроВолей 2026 в Латвия и Литва през юли, след като спечели първото място на квалификацията, на която страната ни беше домакин

ЦСКА сломи Берое в решаващия мач и е на полуфинал (ВИДЕО)

“Червените” ще срещнат Левски в спор за място на финала

Категоричен старт на България U18 в квалификациите

Разбихме Швеция с 3:0

Бърдаров се събира с Казийски и Соколов в турски гранд

Радостин Стойчев ще разчита на трима българи през следващия сезон