Ботев тресна Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

В герой за “канарчетата” се превърна Стивън Петков

Ботев (Пловдив) записа лесен успех с 2:0 над Верея в среща от 9-ия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига. В герой за “канарчетата” се превърна Стивън Петков, който заби и двете попадения в мрежата на гостите от Стара Загора.

С тези три точки “жълто-черните” събраха актив от 55 точки, като тимът на Николай Киров е в серия от три победи в последните пет кръга. Ужасната форма на “сините” пък продължава. Верея няма победа вече 11 поредни шампионатни мача, като играчите на Елиаш са шести с 19 точки по-малко от Ботев.

В 21-ата минута Георги Вълчев също пробва късмета си, но отново Кайзер се справи.

Първото попадение в срещата падна в 29-ата минута. "Жълто-черните" направиха много хубава атака. Бризола намери на фланга Филип Филипов, крайният бранител не се забави и центрира перфектно в наказателното поле, където бе Стивън Петков. Таранът с глава не остави шанс на младия вратар на Верея.

В 34-ата минута Диого Кампос бе намерен от Фелипе Бризола с успореден на голлинията пас, но пропусна отблизо.

Още в първите секунди на втората част играчите на Ботев (Пловдив) можеха да вкарат втори гол, но шутът на Бризола премина на сантиметри от целта.

В 57-ата минута Милен Танев проби отляво, след което центрира по земя в наказателното поле, където бе Радослав Терзиев, който се хвърли на шпагат и изби топката към собствената си врата, но Кайзер показа отличен рефлекс, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 63-ата минута Стивън Петков заби своя 15-и гол от началото на сезона. Младият стрелец вкара с пета в мрежата на Наумов.

Пет минути преди края на срещата Тодор Неделев опита да изненада Наумов от пряк свободен удар, но ударът му мина над гредата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В последния кръг Ботев гостува на Лудогорец, а Верея приема Левски.
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона